HDR20-5-12
230Vac 20W 5V | 9V | 12V AC/DC NoElko Power Supply
Quantity Unit Price Saving
More Quantity, More Savings. Please Quote!
In Stock — 3 units SKU: HDR20-5-12
Key Features
  • 18mm DIN Rail width
  • <50mW Standby Power @ 5 Vdc,out
  • Long life / Electrolytic capacitor free
  • Output Voltage selectable by switch:
  • 5 Vdc - 4 Adc,max
  • 9 Vdc - 2.22 Adc,max
  • 12 Vdc - 1.67 Adc,max
  • 207 Vac to 253 Vac input voltage range
  • Output short circuit proof
  • Active output overvoltage Protection
  • Green Power LED
Product Description
Test product description
Downloads
help_outline
Similar Products
Check the specifications below to filter for products with matching attributes.
0-4 A
5-12 V
20 W
84 %
search Similar Products
Logistics Data
Weight0.07 kg
Dimensions106 x 18 x 51 mm